تبلیغات
. - حتما تعطیلات تابستان را به اینجا سفر کنید !! + عکس در ادامه مطلب
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.حتما تعطیلات تابستان را به اینجا سفر کنید !! + عکس در ادامه مطلب

به گزارش سولدوز خبر؛ با پایان یافتن ماه مبارک رمضان ، دور تازه ای از سفرهای تابستانی آغاز شده است .
اغلب شهروندانی که آشنایی چندانی با مناطق طبیعی ایران ، خصوصا استان آذربایجان غربی ندارند ، سفر به شمال کشور اولین و محتمل ترین گزینه پیش روی آنهاست .

در اینجا قصد داریم تا شما را با یکی از بهترین جاذبه های گردشگری استان آشنا کنیم .
منطقه زیبای \"دالامپر\" را تقریبا تمام طبیعت دوستان آذربایجانی بخوبی میشناسند . کوهی که ارتفاع آن به 3500 متر میرسد و با دارا بودن آبشار ، برکه ها ، یخچالهای طبیعی چندین هزار ساله ، تونلهای برفی و مراتع بسیار سرسبز ، به \"آلپ\" ایران مشهور است .
بدون تردید با دیدن چنین مناظری از نزدیک ، شگفت زده خواهید شد .
مسیر دسترسی به این منطقه
در امتداد جاده ارومیه به اشنویه در سه‌راهی روستای آغبلاغ از جاده آسفالته دست راست به سمت غرب در طول جاده \"مرگور\" از 2 گردنه باید عبور کرد تا به روستای دزج (دزه ) که در دشتی بسیار سرسبز و زیبا در حصار کوههای بلند و پربرف دالان‌یر و بوز سینا قرار دارد رسیده . از این روستا در جهت غرب پس از عبور از روستای کیسیان به روستای سوله دوکل خواهید رسید جاده تا آبادی کیسیان آسفالت می باشد و از آنجا به بعد خاکی می باشد و این مسیر را با هرنوع وسیله نقلیه می توان رفت .


[ ]
محبوب کن - فیس نما
ن : مدیر سایت
ت : یکشنبه 10 خرداد 1394

مشاهده صفحه جدید
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.