تبلیغات
. - مطالب خرداد 1393
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.سایتهای اینستوگرام ، تانگو ،واتس آپ ٰ فیسبوک و.... چرا خطرناک هستند؟!

از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید آقای روحانی فعالیت دولتی ها برای جهت دهی خاص در نحوه مدیریت فضای مجازی کاملا به چشم می آیداین جهت دهی خاص در فصول زیر قابل پی گیری می باشد.

* سرعت اینترنت در ایران کم است
* سایت فیس بوک و گوگل خدمات فراوانی به مردم جهان میدهند
* فیلتر کار درستی نیست
* سایتهای اشتراک گذاری اینترنتی و موبایلی نباید فیلتر گردند .

من خودم  12 سال است به صورت مستمر در فضای مجازی فعال هستم و باید کسی باشم که در خط مقدم بیان مشکلات فضای مجازی قرار بگیرم اما من به صراحت اعلام میکنم که سرعت کنونی اینترنت در جامعه برای معمول کاربران کافی بوده و با توجه به فیلترینگ ضعیف سایتها (بواسطه فیلتر شکنهای قوی) تز افزایش سرعت خطر بزرگی برای نسل جوان و کل خانواده ها می باشد.
سرعت زیاد برای برخی نهادها که نیاز به تصاویر آنلاین و به روز کیفی دارند لازم است اما این سرعت نیاز روزانه مردمی نیست.
به عنوان مثال خود من که ازسالها پیش روزانه 7 تا 8 ساعت و به صورت مستمر در فضای مجازی هستم 5 سال است که سرویس شاتل با سرعت 128 استفاده میکنم و راضی هم هستم.
از سوی دیگر در تعجبم که چگونه برخی دولت مردان به راحتی در تایید سایتهای مخربی مانند فیس بوک توئیتر گوگل پلاس واتس آپ اینیستوگرام و دیگر سایتهای مشابه صحبت کرده و حتی بعضا در برخی از این سایتها مانند فیس بوک عضو هستند.
به نظر حقیر کار کردن در تمام سایتهای نظیر اینها که گفتم بازی در مکانی است که دشمن شما و کشورمان مهیا کرده و البته نکات مخفی این مکان را از شما پنهان کرده و در واقع شما نمی دانید که در این سایتها تحت چه حملات مخفی و مخربی هستید . به عنوان مثال :
شما میدانید که در دنیا موسسات بزرگ نظر سنجی وجود دارند که با دریافت میلیاردها دلار از سرویسهای اطلاعاتی کشورهای مختلف وظیفه سنجش افکار مردم نقطه خاصی یا قشر خاصی از مردم را به عهده دارند.
پولهای کلانی برای رصد افکار یک ملت جابجا میشود. عضویت هر ایرانی در سایت فیس بوک یا مثلا اینستوگرام هدیه کردن افکار جوانان ایران و اطلاعات جامعه شناسی ایران به سرویسهائی است که با این سایتها قراردادهای میلیونی دارند.
- مثلا اگر کارخانه تولید پوشاکی در آمریکا بخواهد لباسی پر فروش طبق ذائقه جوان ایرانی بسازد قطعا باید تعاملاتی با فیس بوک داشته باشد!!
- اگر امریکا بخواهد به تحریمهای کشورمان ادامه بدهد قطعا نیاز دارد نظر جوانان ایرانی را درباره ادامه این تحریمها بداند تا در روند تصمیم گیری کلان خود آنرا مد نظر داشته باشد.و یک استعلام از فیس بوک این امر را برایش تامین میکند.


[ ادامه مطلب ]
[ مرتبط با ] : کل اخبار گزارش ومقالات
محبوب کن - فیس نما
ن : مدیر سایت
ت : چهارشنبه 7 خرداد 1393
دلیل اغتشاش در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان چه بود؟
دانشگاه شهید مدنی آذربایجان هفته گذشته شاهد ناآرامی هایی بود که دلیل آن چاپ چند نشریه عنوان می شود.

به گزارش تبریز بیدار ، ماجرابا انتشار سه نشریه‌ی هم سو (اولدوز، گؤزه نک و فرهنگ) آغاز شد.

سه نشریه ای که خود را هویت خواه می نامند و همسویی خود را انکار نمی کنند. 

 [ ادامه مطلب ]
محبوب کن - فیس نما
ن : مدیر سایت
ت : دوشنبه 5 خرداد 1393
موضع انفعالی رییس دانشگاه و ادامه ناآرامی در دانشگاه آذربایجان
روزهای پرتنش دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ادامه دارد؛ امروز نیز تحصن گروهی از دانشجویان در اعتراض به آنچه توهین قومی می خوانند، ادامه داشت.

به گزارش تبریز بیدار ،  هفته گذشته کانون شعر و ادب و کانون فرهنگ و اندیشه دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، با انتشار سه نشریه زنجیره ای "گوزه نک"، "فرهنگ" و "اولدوز" به شکلی بی پروایانه، نگاه اسلام به مقوله زن، جمهوری اسلامی و اصل ولایت فقیه را مورد حمله قرار دادند که در پی آن جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه نیز با انتشار ویژه نامه "منیم آذربایجانیم" در پاسخ به این هتاکی ها یادداشت هایی را منتشر کرد.

 [ ادامه مطلب ]
محبوب کن - فیس نما
ن : مدیر سایت
ت : دوشنبه 5 خرداد 1393

مشاهده صفحه جدید
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.